acılırpencere2.png (32 KB)

Ekşi Mayalı %100 Cevizli Çavdar Ekmeği 600 gr

Ürün Kodu : 60
70,00
Adet
Alışveriş Listeme Ekle
Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Teslimat ve İade
 • Yorumlar (0)
 • Ekşi Mayalı %100 Cevizli Çavdar Ekmeği 600 gr
   
  Taş değirmende öğütülmüş Doğal Çavdar unu ve yenişehir yöresine ait ceviz kullanılmaktadır.
   
  Çavdar Unu ve Ekşi mayasının kullanıldığı, buğday içermeyen ekmeğimiz. Diyabet hastalarının rahatlıkla tüketebileceği bir ekmek çeşididir.
   
  *%100 çavdar unu
  *Su
  *Tuz
  *Toz çavdar ekşisi
  *Ceviz
   

  ÖNEMLİ UYARI: Sepet içeriğinde ekmek ve ikamesi ürün bulunması durumunda, siparişlerinizi size daha taze ve zamanında iletebilmek adına haftanın iki günü (çarşamba-Perşembe) kargoya teslimi yapılır.

  Neden çavdar ekmeği tüketmeliyiz?

  Çavdar ekmeğinin faydaları nelerdir?

  Neden çavdar ekmeği tüketmeliyiz?

   
   
   

  1.BESİN DEĞERİ AÇISINDAN ZENGİNDİR

  Ruşeym ve kepek üretimi sırasında ayrılmadığı için, çavdar lif, protein, potasyum, kalsiym, demir, fosfor, magnezyum, mangan, B1 vitamini, folik asit, tiamin, niasin ve antioksidanlar açısından zengindir. Bu besin vitamin, mineral ve antioksidanlar kötü kolesterolü düşürmeye, kalp hastalıkları riskini azaltmaya, kanser ve diyabeti önlemede yardımcı bir besindir.

  2.KOLON SAĞLIĞINI KORUR

  Tüm tahıllarda bulunan diyet lifi bağırsağın üst kısmında sindirilmeden doğrudan sindirim sistemine geçer. Çavdar buğday ve yulaf gibi tahıllara nazaran daha fazla fermente olmamış lifi bağırsakta bırakır. Bu lifler ortamda bulunan su ile birleşerek dışkının hacminin daha fazla olmasını sağlar. Yapılan araştırmalara göre kronik konstipasyon sorunu olan kişilerin beslenmelerine bir ay dönüşümlü olarak 15 gram çavdar ve buğday kepeği ekleyerek dışkılama düzenlerine bakıldığında; çavdar tüketilen dönemde bağırsak sisteminin daha dengeli olduğu sonucu gözlemlenmiştir. Çavdar diğer tahıllara oranla ince bağırsaktan daha kısa sürede geçer. Bu da metabolizmayı düzenleyici bir etkide bulunur. Günde dört ince dilim çavdarlı ekmek yiyiniz . Unlarınızı çavdar unu ile değiştirin. Faydalı olduğunu göreceksiniz.

  3.KALORİ YAKIMINI ARTIRIR

  Yapılan araştırmalara göre çavdar ekmeği bağırsaklarda diğer yiyeceklerden gelen protein, yağ ve farklı besin bileşenleriyle kompleks oluşturuyor. Vücut bu yiyeceklerin besin değerlerine ulaşmak için daha fazla kalori harcıyor. Ayrıca çavdar içinde bulunan nişastanın bağırsaklarda enzimler tarafından parçalanmasının da diğer tahıllara göre daha uzun sürmesi kalori harcamasını arttırmakta zayıflama sürecinde çok etkin bir sonuçla vücudun yağ dokularının azalmasına yardımcı olmaktadır.

  4.İNSÜLİN İHTİYACINI AZALTIR

  Yüksek lifli beslenmenin genelde pankreasta insülin üretimini azalttığını çoğumuz biliriz. Ancak çavdar ve yulafın beta glukan ve çözünebilir lif içeriklerinin yüksek olması nedeniyle diğer tahıllara nazaran salgılanan insülinin üretimini azalttıkları bulunmuştur. Her bir dilim çavdar ekmeği yüksek miktarda arabinoksilan adlı besin bileşeni içerdiğinden yemekle birlikte yenildiğinde tokluk kan şekerinin yükselmesini de önlemektedir. Farklı araştırmalar düzenli çavdar ürünlerinin yenilmesinin vücudun kalori yakım ayarlamasında da bir denge oluşturduğunu bildirmektedir.

  5.TOK TUTAR

  Çavdar lignan denilen kompleks bir karbonhidrat içerdiğinden mide ve bağırsaklarda tokluk reseptörlerini hızlı uyarıcı etki göstererek doyuma kolaylaşmasını sağlamaktadır. Lignan midede; mide suyu ve yiyeceklerle alınan sıvı ile hacim kazanarak tokluğu tetikleyici etkiyi mekanik olarak da sağlayabiliyor. Zayıflama diyetlerinizde çavdarlı ekmek yiyebileceğiniz gibi çavdar kepeğini de 1-2 yemek kaşığı olarak çorba ya da yoğurdunuza katabilirsiniz.

  6.KOLESTEROLÜ DÜŞÜRÜR

  Çavdar yendikten sonra bağırsaklarda safra asitlerinin konsantrasyonunu diğer tahıl tanelerine göre daha fazla artırır. Bu da kolesterol seviyesini safra asitlerine bağlayarak vücuttan atımını kolaylaştırıp kanda da düşmesini sağlıyor. Yulaftan daha etkili kolesterol düşürmeye etkin olan çavdar kötü huylu kolesterolün de oksidasyonunu sağlayarak kalbe giden tüm damarların kolesterolden arınmasını sağlıyor.

Benzer Ürünler
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.